Adres

os. Kosmonautów 104A

61-642 Poznań

Kontakt

endolamed.rejestracja@gmail.com

SMS / tel. 660 503 055

Nasza misja

Zapewniamy profesjonalną oraz kompleksową diagnostykę 
i leczenie zgodne z aktualnymi standardami krajowych
i międzynarodowych towarzystw lekarskich. Naszym priorytetem jest indywidualne, holistyczne podejście do każdego pacjenta. 

  1. pl
  2. en

Endokrynolog Luboń

 

Zaburzenia funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego to obszar, którym zajmuje się lekarz endokrynolog. Luboń to miejscowość, w pobliżu której można znaleźć wielu specjalistów wspomnianej dziedziny. Ich zadaniem jest rozpoznanie oraz leczenie chorób powiązanych z układem endokrynnym. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów warto jak najszybciej zasięgnąć porady medycznej. 

Endokrynolog – Luboń. Czym zajmuje się specjalista?

Najczęściej do gabinetu zgłaszają się pacjenci z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy, jednak jest to tylko jedna z wielu jednostek chorobowych, którymi zajmuje się endokrynolog. Luboń oraz pozostałe okolice Poznania to miejsce, w którym można umówić się na wizytę. Głównym zainteresowaniem specjalisty są wszelkie dysfunkcje występujące w obrębie układu endokrynnego. Za prawidłowe wydzielanie hormonów odpowiadają jajniki, jądra, tarczyca, przysadka mózgowa, nadnercza, przytarczyce, podwzgórze oraz grasica. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem powyższych narządów pojawia się szereg objawów, które powinny skłonić do konsultacji medycznej. Podczas wizyty przeprowadzany jest obszerny wywiad, który pomaga zdiagnozować problem, a następnie wprowadzić odpowiednie leczenie. W ocenie stanu zdrowia pomagają wykonane badania krwi lub USG tarczycy, które zleca endokrynolog. Luboń oraz pobliskie miejscowości to miejsce, w którym można zasięgnąć porady medycznej w tym zakresie.

 

Endokrynolog – Luboń. Jakie objawy powinny skłonić do wizyty?

Istnieje wiele charakterystycznych objawów, które powinny skłonić do wizyty u lekarza, jakim jest endokrynolog. Do niepokojących sygnałów zalicza się nagły wzrost lub spadek masy ciała, chroniczne zmęczenie oraz problemy z libido. Symptomy często są również widoczne w obrębie skóry i występują pod postacią zaawansowanego trądziku, łojotoku, a także wypadania włosów i łamliwości paznokci. Niektóre kobiety zmagają się z nadmiernym owłosieniem, występującym w nietypowych częściach ciała, np. na twarzy. Innym kobiecym problemem są zaburzenia miesiączkowania, które utrudniają zajście w ciążę. Zaniepokoić powinny także wahania nastroju oraz depresja. U dzieci dodatkowo wyróżnia się nadmierny bądź zahamowany wzrost oraz przedwczesne dojrzewanie. W każdym przypadku należy wdrożyć leczenie, które ustala endokrynolog. Luboń i okolice to miejsce, gdzie można skonsultować swoje obawy, np. w zlokalizowanym w Poznaniu gabinecie prof. dr hab. n. med. Katarzyny Łąckiej.