Endokrynolog Luboń

 

Zaburzenia funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego to obszar, którym zajmuje się lekarz endokrynolog. Luboń to miejscowość, w pobliżu której można znaleźć wielu specjalistów wspomnianej dziedziny. Ich zadaniem jest rozpoznanie oraz leczenie chorób powiązanych z układem endokrynnym. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów warto jak najszybciej zasięgnąć porady medycznej. 

Endokrynolog – Luboń. Czym zajmuje się specjalista?

Najczęściej do gabinetu zgłaszają się pacjenci z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy, jednak jest to tylko jedna z wielu jednostek chorobowych, którymi zajmuje się endokrynolog. Luboń oraz pozostałe okolice Poznania to miejsce, w którym można umówić się na wizytę. Głównym zainteresowaniem specjalisty są wszelkie dysfunkcje występujące w obrębie układu endokrynnego. Za prawidłowe wydzielanie hormonów odpowiadają jajniki, jądra, tarczyca, przysadka mózgowa, nadnercza, przytarczyce, podwzgórze oraz grasica. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem powyższych narządów pojawia się szereg objawów, które powinny skłonić do konsultacji medycznej. Podczas wizyty przeprowadzany jest obszerny wywiad, który pomaga zdiagnozować problem, a następnie wprowadzić odpowiednie leczenie. W ocenie stanu zdrowia pomagają wykonane badania krwi lub USG tarczycy, które zleca endokrynolog. Luboń oraz pobliskie miejscowości to miejsce, w którym można zasięgnąć porady medycznej w tym zakresie.

 

Endokrynolog – Luboń. Jakie objawy powinny skłonić do wizyty?

Istnieje wiele charakterystycznych objawów, które powinny skłonić do wizyty u lekarza, jakim jest endokrynolog. Do niepokojących sygnałów zalicza się nagły wzrost lub spadek masy ciała, chroniczne zmęczenie oraz problemy z libido. Symptomy często są również widoczne w obrębie skóry i występują pod postacią zaawansowanego trądziku, łojotoku, a także wypadania włosów i łamliwości paznokci. Niektóre kobiety zmagają się z nadmiernym owłosieniem, występującym w nietypowych częściach ciała, np. na twarzy. Innym kobiecym problemem są zaburzenia miesiączkowania, które utrudniają zajście w ciążę. Zaniepokoić powinny także wahania nastroju oraz depresja. U dzieci dodatkowo wyróżnia się nadmierny bądź zahamowany wzrost oraz przedwczesne dojrzewanie. W każdym przypadku należy wdrożyć leczenie, które ustala endokrynolog. Luboń i okolice to miejsce, gdzie można skonsultować swoje obawy, np. w zlokalizowanym w Poznaniu gabinecie prof. dr hab. n. med. Katarzyny Łąckiej.

  1. pl
  2. en

Nasza misja

Zapewniamy profesjonalną oraz kompleksową diagnostykę 
i leczenie zgodne z aktualnymi standardami krajowych
i międzynarodowych towarzystw lekarskich. Naszym priorytetem jest indywidualne, holistyczne podejście do każdego pacjenta. 

Kontakt

endolamed.rejestracja@gmail.com

SMS / tel. 660 503 055

Adres

os. Kosmonautów 104A

61-642 Poznań