Endokrynolog Swarzędz

 

Gabinety EndoLaMed mieszczą się w Poznaniu na os. Kosmonautów, gdzie  świadczone są porady w zakresie diagnostyki i leczenia chorób gruczołów dokrewnych, w tym nowotworów  (tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, przysadki, trzustki)i, a także osteoporozy i zaburzeń odżywiania (np. otyłości).

 

Lekarz endokrynolog – czym się zajmuje?

Endokrynologia jest dziedziną medycyny skoncentrowaną na chorobach gruczołów wydzielania wewnętrznego. Lekarz endokrynolog zajmuje się zaburzeniami wydzielania hormonów przez gruczoły dokrewne, wśród których wymienia się m.in.: tarczycę, przytarczyce, nadnercza, przysadkę, gonady, trzustkę. Wymienione gruczoły produkują hormony, które krwią transportowane są do narządów. Tam biorą udział w różnych procesach metabolicznych. Przez zaburzenia funkcjonowania gospodarki hormonalnej należy rozumieć wydzielanie za mało albo za dużo hormonów. W celu rozpoznania powodów tych dysfunkcji konieczne jest wykonanie odpowiednich badań w zależności od dolegliwości  będzie przeprowadzenie badania USG tarczycy i pobranie krwi, pozwalające sprawdzić stężenie hormonów TSH, fT3, fT4, a także przeciwciał przeciwtarczycowych.

 

Kiedy zgłosić się do lekarza endokrynologa?

Jest dużo przyczyn, będących wskazaniem do wizyty u lekarza endokrynologa. Wiele odczuwalnych w życiu codziennym dolegliwości może mieć podłoże w nieprawidłowym wydzielaniu hormonów. Należy do nich np. szybki przyrost wagi lub jej nagły spadek, senność, nadpotliwość, nadmierne owłosienie lub jego brak, problemy skórne, duży popęd seksualny lub jego zanik, problemy z menstruacją u kobiet, a także zaburzenia dojrzewania u dzieci i młodzieży. Wśród najczęstszych schorzeń wymienia się nadczynność lub niedoczynność tarczycy, przysadki oraz nadnerczy. Ich wyeliminowanie możliwe jest dzięki odpowiedniemu leczeniu. Wcześniej jednak konieczne jest udanie się na konsultację endokrynologiczną i wykonanie zleconych przez lekarza badań.

 

Endokrynolog – Swarzędz i okolice

Z gabinetów EndoLaMed na osiedlu Kosmonautów mogą korzystać wszyscy zainteresowani naszą ofertą pacjenci, którzy potrzebują porady endokrynologicznej – zarówno mieszkańcy Poznania, jak i jego okolic, np. Swarzędza, Czerwonaka czy Tarnowa Podgórnego. Lekarz endokrynolog może zlecić na miejscu zrobienie USG tarczycy i pobranie krwi. Inne badania, które wykonujemy to EKG i densytometria.

Z jakich okolic pochodzą chorzy, których przyjmuje nasz endokrynolog? Swarzędz, Koziegłowy, Murowana Goślina – to tylko część miejscowości, z których przyjeżdżają nasi pacjenci. Usługi oferujemy wszystkim zainteresowanym ofertą EndoLaMed.

  1. pl
  2. en

Nasza misja

Zapewniamy profesjonalną oraz kompleksową diagnostykę 
i leczenie zgodne z aktualnymi standardami krajowych
i międzynarodowych towarzystw lekarskich. Naszym priorytetem jest indywidualne, holistyczne podejście do każdego pacjenta. 

Kontakt

endolamed.rejestracja@gmail.com

SMS / tel. 660 503 055

Adres

os. Kosmonautów 104A

61-642 Poznań