Endokrynolog Tarnowo Podgórne

 

Gabinety EndoLaMed świadczą usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych. Obejmują one zarówno konsultacje, jak i niezbędne badania, a w tym USG tarczycy, badania krwi., densytometrię i EKG. Oferujemy też porady dietetyczne.  Gabinety zlokalizowane są na osiedlu Kosmonautów w Poznaniu, jednak nasi pacjenci to również mieszkańcy innych miejscowości. Skąd przyjeżdżają pacjenci, których przyjmuje nasz endokrynolog? Tarnowo Podgórne, Czerwonak, Swarzędz i wiele więcej – to lokalizacje, z których docierają do nas osoby, zmagające się z różnymi dolegliwościami.

Czym zajmuje się lekarz endokrynolog?

Endokrynologia jako dziedzina medycyny koncentruje się na zaburzeniach funkcjonowania gruczołów, odpowiedzialnych za gospodarkę hormonalną. Lekarz endokrynolog zajmuje się dysfunkcjami układu dokrewnego, przekładającymi się na wydzielanie hormonów przez gruczoły takie jak np.: tarczyca, przytarczyce, nadnercza, trzustka, przysadka mózgowa, szyszynka, grasica, jajniki oraz jądra. Gruczoły wydzielania dokrewnego produkują hormony, które poprzez układ krwionośny trafiają do narządów, gdzie uczestniczą w różnych procesach biologicznych, wpływających na organizm człowieka i jego stan zdrowia. Zaburzenia hormonalne mogą być związane albo z nadmiernym wydzielaniem hormonów, albo z ich niedostatkiem.

 

Wizyta u lekarza endokrynologa – wskazania

Nieprawidłowe wydzielanie hormonów może mieć wpływ na wiele dolegliwości i pogorszenie ogólnego samopoczucia. Dysfunkcje hormonalne objawiają się m.in.: wahaniami wagi, sennością, nadpotliwością, zmianami skórnymi, nadmiernym owłosieniem lub jego brakiem, problemami z libido, zaburzeniami z menstruacją u kobiet oraz dojrzewania u dzieci i młodzieży. Aby określić, co leży u podstaw tego typu zaburzeń, lekarz endokrynolog zleca wykonanie odpowiednich badań. Najważniejsze z nich to USG tarczycy i pobranie krwi, które pozwala na sprawdzenie stężeń TSH, fT3, fT4 oraz przeciwciał przeciwtarczycowych.

 

Endokrynolog – Tarnowo Podgórne i okolice

 

EndoLaMed to specjalistyczne gabinety medyczne. Zgłaszają się do nas zarówno pacjenci z Poznania, jak i sąsiednich miejscowości. Nie ograniczamy dostępności naszych usług żadnej osobie, która potrzebuje konsultacji z lekarzem endokrynologiem, reumatologiem czy dietetykiem klinicznym. Na miejscu jest możliwość wykonania USG tarczycy, badania krwi, EKG i densytometrii.

W celu określenia źródła problemów i dolegliwości zdrowotnych konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań, może on zaproponować konkretne, dostosowane do pacjenta leczenie.

  1. pl
  2. en

Nasza misja

Zapewniamy profesjonalną oraz kompleksową diagnostykę 
i leczenie zgodne z aktualnymi standardami krajowych
i międzynarodowych towarzystw lekarskich. Naszym priorytetem jest indywidualne, holistyczne podejście do każdego pacjenta. 

Kontakt

endolamed.rejestracja@gmail.com

SMS / tel. 660 503 055

Adres

os. Kosmonautów 104A

61-642 Poznań